9.9.16

Prancūziškas natūralumas / French girl look

Nors grožio industrija sparčiai šuoliuoja į priekį, siūlydama mums vis naujas makiažo technikas, kosmetikos priemones ir spalvingas madas, pasaulis labiau ir labiau ima vertinti natūralumą. Žinoma, anokia nuodėmė sužibėti vakarėlyje ryškiai raudonomis lūpomis ar mėlynais akių šešėliais, bet kasdienėje rutinoje nesuvaidintam paprastumui neprilygs niekas. Žinot, žaviuosi prancūzių gyvenimo filosofija. Jos pasitiki savimi ir vertina savo išvaizdą kaip duotybę, kurios nereikia slėpti po storu makiažo sluoksniu. Ne veltui egzistuoja terminas  „French girl look“ – šiek tiek sutaršyti plaukai, aristokratiška lygi oda ir subtiliai paryškinti bruožai. Tokios moterys spinduliuoja vidinę harmoniją, o charizmos neužgožia nupiešta kaukė. Tokios moterys būna tikros ir nesuvaidintos, ypatingos, tarsi visai be pastangų. Kita vertus, pabrėžti savo natūralų grožį yra toks pats menas, kaip ir jį užmaskuoti. Nors misija vis dėlto įmanoma – vadovaudamosi keletu patarimų, nerūpestingos, pasitikinčios savimi asmenybės įvaizdį galite įvaldyti ir jūs.
Tikra prancūzė nepraleidžia daug laiko prie veidrodžio, bet jos makiažas visada prasideda nuo sveikos ir išpuoselėtos odos. Pasirūpinus tinkama jos priežiūra (valymu ir drėkinimu), makiažui geriau rinkitės vandens pagrindo skystą pudrą arba BB kremą, kuris ne tik švelniai sulygins odos atspalvį, bet ir saugos nuo žalingų aplinkos veiksnių. Svarbiausia, neapsunkinti veido storu produktų sluoksniu – taip oda galės kvėpuoti ir nepraras sveiko švytėjimo.
Dar viena didelė makiažo klaida – „piešti“ antakiai. Jau kuris laikas mados apsėdimu tapę vešlūs Caros Delevingne antakiai diktuoja savo taisykles, bet verta prisiminti, kad jei jūsiškiai yra prigimtinai plonesni, neverta dėl to peržengti ribų juos formuojant. Ryškios, griežtos pieštuko linijos labiau pablogina vaizdą nei gelbsti. Be to, galite nebijoti, Paryžiuje taip „pasigražinusių“ moterų tikrai nepamatysite. Geriau stenkitės lengvai užpildyti ertmes tarp plaukelių, sekdamos natūralią antakių formą ir pasirinkdamos spalvą, artimiausią tikrajai. Jei esate apdovanota vešliais antakiais, turbūt užteks juos perbraukti skaidriu geliu.
Kalbant apie akis, šešėliai kasdienai nebūtinai reikalingi. Dažnai užtenka lengvai padažyti blakstienas geru tušu. Tačiau, jei norite šiek tiek daugiau ryškumo be rizikos persistengti, rekomenduoju natūralių spalvų skystus šešėlius. Vos pora brūkštelėjimų, jokių teptukų, pakanka išsklaidyti pirštu ir žvilgsnis iškart pasidaro gilesnis. Ir dar – pamirškite iššaukiančius juodus akių kontūrus ar priklijuojamas blakstienas. Atrodys, lyg per daug stengiatės.
Skirkite dėmesio lūpoms: svarbiausia, kad jos nebūtų išsausėjusios ir šerpetojančios, todėl pirma naudokite gerą balzamą, o lūpų produktus rinkitės prigesintų rausvų, ar koralinių tonų, priklausomai nuo odos atspalvio. Kitais atvejais galite pasidažyti kruvino raudonio lūpų dažais, bet tokiu atveju jie ir turi likti vienintele matoma kosmetikos priemone, kurią tą kartą naudosite.
Vertėtų paminėti ir plaukus. Priklausomybė nuo tiesinimo žnyplių yra rimta problema. Kasdien deginamos sruogos greitai praras spindesį ir elastingumą, o tada nebegelbės jokios priemonės, išskyrus žirkles. Tinkamai puoselėti savo plaukus yra būtinybė. Jei jie sausesni, bent kartą per savaitę naudokite giliai drėkinančią kaukę, išbandykite atkuriamąsias procedūras: kokosų ar alyvuogių aliejus namuose, galiukus palepinkite serumu. Taip plaukai taps paklusnesni ir sveikiau atrodantys. Patarčiau eksperimentuoti su garbanojimo būdais be karščio, pavyzdžiui, prieš miegą susukti juos į tvirtą kuodą ar supinti kasas. O naudingiausia būtų tiesiog prisijaukinti natūralią savo plaukų tekstūrą arba pritaikyti naują kirpimą, kad sruogos kristų taip, kaip norima.
Kelios nesudėtingos taisyklės, kurias ką tik išvardinau – tai viskas, ko reikia, kad atrodytumėte ir jaustumėtės natūraliai graži. Patikėkite, paprastumas 21 – ame amžiuje gali būti ne tik patogus, bet ir labai stilingas. Dabar belieka užsimesti dryžuotą megztuką, pasitaršyti plaukus ir garantuotai atrodysite ne ką prasčiau už žavią paryžietę, judriomis gatvėmis žingsniuojančią į Café de Flore puodeliui kavos.