9.4.16

Aknės randai. Kaip jų atsikratyti? (DIY) / How to fade acne scars?


 LT Aknė jau savaime nėra malonus dalykas, bet blogiausia, kad po savęs jis palieka randus, kurie dar ilgai nedingsta nuo veido net problemai pasibaigus. Jei randelių labai daug ir jie gilūs, dermatologai pataria investuoti į rūgšinius pilingus ar net lazerines procedūras. Tačiau, kaip žinia, jos atsieina brangiai, o su lengvesnėmis randų formomis galima kovoti ir patiems. Yra tikrai nemažai naminių būdų, padedančių išlyginti ir pagražinti odos tekstūrą bei spalvą, o taip pat naudoti kaip prevenciją nuo randelių atsiradimo ateityje.


 • Citrinos sultys
Citrinos sultys savyje turi rūgšties, balinančios odą ir pačalinančios paviršinį epidermio sluoksnį. Įspauskit šiek tiek šviežių citrinos sulčių į indelį ir švariomis rankomis patepkit ant probleminių vietų (jei oda labai jautri, galit praskiesti su vandeniu). Palaikykit 15 min. ir nuplaukit. Raudoni randeliai greitai tampa šviesesni, tačiau paskui kurį laiką reiktu vengti saulės, kad neatsirastų pigmentinių dėmių. Todėl geriausia šią procedurą daryti iš vakaro, o kitą dieną nepamiršti pasitepti kremu su SPF.

 • Skystas vitaminas A ir E
Vitaminai A ir E yra vieni svarbiausių palaikant normalią odos būklę. Jie daro odą elastingą, skaisčią, jauną ir apsaugo ją nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio. Juos galima ne tik gerti, kaip maisto papildus, bet ir nusipirkus vaistinėje skysta forma, tepti tiesiogiai ant odos.
 • Medus
Geriausias natūralus antioksidantas. Taip pat skatina odos regeneraciją, maitina ją ir veikia atibakteriškai, todėl labai tiks ir toms, kurios dar turi aktyvių bėrimų.
 • Kokosų aliejus
Jame gausu riebiųjų rūgščių, todėl kokosų aliejus ypač stipriai drėkina oda, pašalina iš jos toksinus ir stabdo oksidaciją, taip pagreitindamas rando gijimą.

 • Aloe vera
Ne veltui dar vadinamas stebuklingu augalu dėl savo gydomųjų savybių. Neskaitant gausos vitaminų, antioksidantų ir naudingų rūgščių, aloe vera aprūpina ląsteles dideliu kiekiu vandens, taip atnaujindamas odą ir pagerindamas jos būklę.
 • Rožių vanduo
Taip pat, kaip ir aukčiau išvardintos priemonės, skatina odos regeneraciją, todėl sveikos ląstelės gali greičiau pakeisti senas.
 • Salicilo rūgšties tirpalas
Kaip jau ir minėjau, su visomis rūgštimis reikia elgtis atsargiai. Nors salicilo rūgštis yra švelniausia iš galimų, vaistinėje pirkite tik 1% tirpalą. Ši rūgštis pašalina viršutinius odos sluoksnius, taip per laiką sulygindama odos paviršių. Kosmetologai siūlo klijentams profesionaliai atlikti pilingus su žymiai didese rūgšties koncentracija, tačiau jokiu būdu nesugalvokit to daryti pačios - nusideginsit odą!EN Acne can be pretty bothering, but scars that tend to leave afterwards are even worse. If the scars, left from severe acne are very red and deep, dermatologists recommend to do acid peels or even lazer treatments. For sure, it's effective, but also incredibly pricey. Fortunatley, if the problem is not especially severe, there're some at-home remedies to decrease the appearance of scarring.

 • Lemon juice
It efectivelly bleaches red scars and evens out the texture of the skin by removing top layer of epidermis. Just be careful and don't expose your face to the sun after this treatment. It's better to use lemon juice in the evening and apply strong SPF the day after in order to avoid sun spots.
 • Vitamin E and A
Most needed vitamins for your skin. The combination of these two helps to keep the skin elastic and rejuvenated. You can buy these vitamins in liquid form and apply directly on the skin.
 • Honey
Not only it speeds up skin's regeneration, but also have antibacterial properties, so it can help to heal active acne.
 • Coconut oil / Aloe vera / Rose water 
All of these three products have deep moisturizing and healing properties.
 • Salycilic acid
As I mentioned before, be careful with any acids. You can buy 1% salycilic acid at the drugstore, it helps to remove top layers of the skin and smoothes the texture effectively.

4 comments:

 1. na citrinos sulciu tikrai nerekomenduociau, kiek esu skaicius, tai daugiau pakenkti gali nei pagerinti, cia del netinkamo odai PH.

  Rekomenduociau paskaitineti https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction, diskusijos rimtos ir remiasi moksliskai patvirtintom medziagom

  as dabar tuos randelius bandau su AHA rugsties losijonu ir kremu nuo saules naikinti, ilgas procesas bet tikekimes bus sekmingas

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sveika! Malonu, kad parašei:) Na, esu skaičiusi nemažai dermatologų atsiliepimų, kad tinkamai ir atsargiai naudojant citrinos sultis galima pasiekti gerų rezultatų. Aišku, nepatarčiau trinti odos gryna citrina, bet kelis lašus sulčių sumaišius su vandeniu ir palaikius ant veido keliokiką minučių, jokio neigiamo poveikio neturėtu būti.

   Aišku, prieš tai galima patestuoti ir patepti and nedidelio odos plotelio, kad pažiūrėtumėt, ar neraudonuoja. O kitą dieną nesideginti, bei prieš einant į lauką pasitepti stipriu SPF, kaip jau ir minėjau. Ir dar, aišku, po procedūros kurį laiką nepilinguoti veido aštriais pilingais, o geriau tiesiog padrėkinti.

   Prisižaisti turbūt galima tik nestebint savo odos reakcijų ir neadekvačiai elgiantis su priemone, tarkim, laikant grynas citrinos sultis ant veido per naktį, arba trinant kartu su druska ar dar kokia gąsdinančia išmone (mačiau ir tokių patarimų interneto padangėje...:)) )

   Aš pati asmeniškai citrinos sultis kartkartėmis naudoju, stebiu savo odą ir, tesą pasakius, sulaukiu tikrai teigiamų rezultatų, jokio diskomforto jausmo ir tt:) Bet labai įdomu, kad pasidalinai medžiaga - būtinai paskaitysiu, ir kitos merginos gal taip pat:))

   Delete
 2. O citrina nenudegins odos? Esu girdėjusi, kad randu naikinimas lazeriu efektyvu ir patikima.

  ReplyDelete
 3. Oj, kaip suprantu, čia apie grynos citrinos trynimą niekas ir nekalba :) Kaip ir daugelį priemonių, viską reikia labai atsargiai naudoti. Ir labai ačiū už natūralių priemonių sąrašą - reikės ir jas pabandyti. Nes pas mane yra jau labai didelė problema, ir kol kas veikia tik gelis randams gydyti, tačiau manau, kad greta to ir natūralias priemones galima pabandyit - tikrai nepakens..

  ReplyDelete