30.8.14

Nauja pradžia

 
Viskas turi pradžią ir pabaigą.
Kiekviena pabaiga yra kažko naujo pradžia.

 
Praeitame įraše minėjau, kad šio tinklaraščio laukia dideli pokyčiai, ir, kaip matote, nemelavau. Šią gegužę "Kanarėlėms" kaip tik suėjo pirmieji gyvavimo metai, ir tai paprastai būna ta riba, kai panašaus pobūdžio blogai arba miršta, arba, sukaupę nemažą patirties bagažą ir suformavę savo skaitytojų ratą, toliau žengia į priekį. Mes susikūrėme visai netikėtai, nežiūrėdamos į tokią veiklą labai rimtai ir nieku gyvu nesitikėdamos iš to išrutulioti kažką daugiau. Tačiau laikui bėgant buvome labiau nei maloniai nustebintos pamačiusios, koks įdomus ir spalvingas gali būti "blogeriavimo" pasaulis. Iš interneto platybių paragavome ir šilto ir šalto, gavome ir pagyrų ir kritikos, tačiau visada buvome patenkintos tuo, ką darome. Ir svarbiausia, laikėmės taisyklės, kad tęsime savo veiklą tik tek, kiek jausime noro ją tęsti ir nė sekundės per prievartą ar kažkokio pareigos jausmo vedamos. Šiuo atveju atsitiko taip, jog viena iš mūsų ir pajuto, kad nuo rašymo vertėtų padaryti pertrauką. O su vena autore, tai jau jokios nebe "KanarėlĖS" :) Būtent dėl to nusprendžiau pasikeitus aplinkybėms šiek tiek pakeisti ir patį blogą. Nors iš esmės viskas lieka kaip buvę, tačiau tinklaraščio išvaizda ir turinys kiek pasikeis. Pradžią galite matyti jau dabar, o kas laukia toliau atsiskleis tik laiku bėgant :) Taigi - jaučiu galimybę skleisti naują puslapį ir supažindinti jus su kiek kitokia "Kanarėlių" puse :

Sveiki atvykę į ''A La Mode" - angl. "In style" . Ši frazė naudojama ne tik apibūdinti stiliaus vingrybes , bet taip kartais dar ir vadinamas ypatingas karšto pyrago patiekiamas su ledų burbuliuku ant viršaus :))) Žodžiu - šilta, skanu, madinga ir jauku :)
 
Nuo šiol su jumis sveikinsiuosi tik aš, Morta, kurią iki dabar jūs pažinojote kaip Mėta. Taip, šioje vietoje kai kas irgi, kaip matote, pasikeitė:)
 
Kai pirmąją dieną prisėdome kurti savo naują tinklaraštį, nusprendėm, kad geriau pradžioje pabūti pasislėpus po sugalvotais slapyvardžiais ir pasimėgaujant kūrybos laisve niekam per daug nesiskelbiant, kas mes esame ir kad iš vis tokia veikla užsiimame, o vėliau šie internetiniai pseudonimai prigijo ir norėdamos išvengti maišaties, persigalvojome palikti viską, kaip yra. Tačiau prisidedant prie visos pokyčių virtines, manau, jog nuo šiol vertėtų prisistatinėti savo tikruoju vardu. Na, gal anoks čia jau skirtumas, Mėta-Morta, tačiau tos kelios raidės daro savo :)
 
Dėl tinklaraščio URL adreso - kad mūsų esami skaitytojai nesusimaišytų, kol kas jis lieka toks pats - "kanarele.blogspot.com", o jei ateityje nuspręsiu kažką keisti, pasistengsiu jus informuoti iš anksto.
 
 
Taigi, kaip ir sakiau, iš esmės pasikeitė ne tiek jau ir daug, o nuo šiol jūs galėsite laukti naujų įrašų su drabužių deriniais, kosmetikos apžvalgomis ir kitais man širdžiai artimais dalykais, kuriais nuspręsiu su jumis pasidalinti :)
 
Be galo laukiu JŪSŲ komentarų ir nuomonių apie visą šį "perversmą" apačioje!:)
 
 
 
Iki greito,
Morta

4.8.14

DIY atkuriamoji plaukų kaukė

Sveiki, spindulėliai! :)

Tikiuosi, nuostabiai leidžiate vasarą. Atsiradus daugiau laisvo laiko, pagaliau galime atsikvėpti ir save labiau palepinti, todėl šiandien trumpai pakalbėsime apie plaukus ir jų priežiūrą. Kadangi šiltuoju sezonu plaukai dažnai kenčia nuo saulės ir jūros druskos, nereikėtų pamiršti jų atitinkamai ir prižiūrėti. Stipriai meluočiau, jeigu sakyčiau, kad esu užkietėjusi natūralistė ir nenaudoju jokių pirktinių priemonių, tačiau negaliu atsižavėti ir savadarbių mikstūrėlių stebėtinu poveikiu savo kasoms. Šiame įrašė kaip tik jus ir pamokysiu vieno paprasto, tačiau toli gražu ne prasto kaukės recepto, į kurią praktiškai įeina viskas ir su kaupu, ko gali prireikti sveikiems, storiems ir blizgantiems plaukams turėti. Pasiraitojam rankoves ir let's begin!


Jums reikės:
  1. Indelio kaukės masei
  2. Valgomo šaukšto natūralaus medaus
  3. Kiaušinio ( reikalingas bus tik trynys)
  4. Valgomo šaukšto rūgpienio/ kefyro arba pieno
  5. Arbat. šaukštelio kokosų aliejaus kietoje konsistencijoje/arba dviejų arbat. šaukštelių skystoje konsistencijoje
  6. Arbat. šaukštelio migdolų aliejaus
  7. Dviejų arbat. šaukštelių alyvuogių aliejaus
Kuo visa tai ypatinga:


Jau nuo seniausių laikų žinoma apie nepaprastą aliejų naudą žmogui. Juos galima naudoti iš vidaus, tepti ant odos, nagų, plaukų. Vertingieji aliejai maitina ir drėkina plauką, suteikia jam elastingumo, neleidžia šerpetoti.

Kokosų aliejus - Mano ypač mėgiamas dėl malonaus kvapo. Dėl aliejaus susidaranti plėvelė sukuria apsaugą nuo plauką pažeidžiančių veiksnių, palaiko sveiką jo struktūrą, suteikia kokybiško blizgesio, o nuolatinis jo naudojimas skatina plaukų augimą. Beje, jis naudingas ne tik plaukams, bet ir galvos odai: apsaugo nuo pleiskanojimo, drėkina ir minkština.

Migdolų aliejus - Migdolų aliejaus sudėtyje yra vitamino E, kuris yra natūralus antioksidantas, taip pat vitamino F, kuris normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, tad šis produktas puikiai tinka toms, kurių šaknys linkusios greitai riebaluotis.

Alyvuogių aliejus - Bene pats universaliausias aliejus, tinkantis visų tipų plaukams ir galvos odai. Alyvuogių aliejus naudojamas norint atstatyti natūralią plauko struktūrą, atkurti žvilgesį, padėti skilinėjantiems galiukams, taip pat, kaip ir kokosų aliejus, užkirsti kelią slinkimui. Be to, yra labai praktiškas, kadangi įsigijusios vieną buteliuką kokybiško aliejaus jį galėsite naudoti tiek grožio puoselėjimui, tiek ir kasdien virtuvėje.


Rūgpienis - Tai baltymų šaltinis, ne tik aprūpinantis plauką pagrindine struktūrine medžiaga, bet reikalingas tam, kad suteiktų kaukei kreminę masę ir padarytų ją lengviau tepamą. Kaip ir minėjau, vietoj rūgpienio galima naudoti ir kitą pieno produktą - t.y pieną, kefyrą.

Kiaušinio trynys - Kiaušiniui atitenka visos mano liaupsės. Jis turbūt tikrai vienas geriausių naminių produktų plaukų gaivinimui, kurį, jei aplinkui nėra daugiau ką įdėti, su mielu noru naudoju ir vieną. Trynyje gausu proteinų, veikiančių kaip natūralus drėkiklis, neleidžiantis plaukui išsausėti.

Medus - Medus yra labai stiprus antioksidantas, kupinas reikalingiausių vitaminų ir mikroelementų. Medus taip pat pasižymi savybėmis atkurti plaukų spalvą, todėl labai naudingas toms, kurios nenori savo sruogų išblukinti kaitrioje saulėje.


Eiga:

Atskiriame kiaušinio trynį nuo baltymo. Kaip ir minėjau, šiai kaukei bus reikalingas tik "auksinis viduriukas", tačiau likusio baltymo išmesti vis tik nereikėtų. Galite jį kuriam laikui palaikyti šaldytuve o paskui išsikepti obuolių pyragą su putėsiais, arba išnaudoti grožio puoselėjimui ir pasigaminti valomąsias juosteles nuo inkštirų ( kaip tai padaryti kažkada seniai mokiau ankstesniame savo įraše čia )
Indelyje maišome kiaušinio trynį, medų ir rūgpienį tol, kol medaus gumulėlių visiškai neliks, tada supilame aliejus ir vėl viską labai gerai išplakame, kad ingredientai tolygiai pasiskirstytų.
Kaukę tepame ant sausų iššukuotų plaukų pieš plovimą, susukame į kuodelį ir apdengiame dušo kepuraite, ar plastikiniu maišeliu. Po 20min. galima nuskalauti ir plauti galvą kaip įprasta.
Patarimas - Praskalavus kaukę ir prieš naudojant šampūną paskutinį kartą perliekite plaukus šaltu vandeniu. Paprastai tokia procedūra daroma po kondicionieriaus, tam, kad šaltas vanduo sulipdytų plauko žvynelius ir viduje "užrakintų" visas veiksmingąsias produkto medžiagas, tačiau šiuo atveju mums reikia "užrakinti" viską, ką plaukai įsigėrė iš kaukės, kad šampūnas jų nepašiauštų ir vėl neišdžiovintų. Kadangi po šampūno daugiau jokių papildomų priemonių naudoti nebūtina, maksimaliam poveikiui pasiekti galima dar kartą tą patį kartoti paskutinįkart skalaujant.


Čia galite pamatyti, kaip mano plaukai atrodė prieš kaukės procedūra ir po. Kairėje jie buvo ką tik išleisti iš kuodelio, prieš tai sušlapę sūriame jūros vandenyje ir natūraliai išdžiūvę. Dešinėje plaukai taip atrodė po kaukės, išplovus juos šampūnų ir išdžiovinus džiovintuvu. Manau, skirtumas akivaizdus, o jei dar galėčiau perteikti tą minkštumą... :)

***
Taigi, kaip ir sakiau - nieko sudėtingo, tačiau tikrai veiksminga :) Tiesą pasakius, kai perpranti, kokie produktai kaip veikia, gali bet kada ir bet kur "susimodeliuoti" sau natūralią plaukų kaukę iš to, ką randi šaldytuve ir virtuvės spintelėse. Improvizuokite su ingedientais, atraskite, kurie iš jų veikia geriausiai (pavyzdžiui mano plaukams didžiausius stebuklus daro kiaušinio trynys ir medus, tad į savo kaukę jų dedu proporcingai daugiau, nei kitų produktų) ir būtinai parašykit, kaip sekėsi :) Galbūt ir jūs turit kokių "firminių" kaukių/miksūrėlių ar dar ko - laukiu pasidalinant komentaruose :)

Iki greito,
Mėta


P.S. Atleiskite, kad blogas kurį laiką buvo visai apmiręs. Šiuo metu dirbame ties keliais kertiniais tinklaraščio pokyčiais, tad būkite kantrios ir laukite didelių naujienų :)