31.12.13

DIY - "Kaubojaus sausainėliai"

Bonjour!
 Kalėdos jau liko tik šilti prisiminimai, tačiau, mano nuomone, dovanoms niekada nėra per vėlu! :) Atslūgus švenčių ir giminių lankymo maratonui ateina laikas prisiminti ir draugus, pasveikinti juos su praėjusiom ir su ateinančiais Naujaisiais. Ir vis dėl to, graži tradicija susitikus apsikeisti dovanėlėmis išlieka. Ta proga pasiūlysiu jums greitą, originalų ir be galo lengvą dovanos variantą - "Kaubojaus sausainukus" stiklainuke. Juk savadarbės dovanos būna pačios šilčiausios, o ši dovana, tai tarsi vizualus receptas su visais reikalingais ingredientais, kuris leis gavėjui kada tik panorėjus be jokių pastangų išsikepti karštų, garuojančių sausainių ir pajusti tikrą šventinę dvasią :)Jums reikės:
 1.  Miltų (200g.)
 2. Kepimo miltelių, aš dėjau kepimo sodos (1 a.š.)
 3.  Druskos (pusė a.š.)
 4.  Avižinių dribsnių (100g.)
 5.  M&Ms arba kitokių saldainiukų (100-150g.)
 6.  Šokolado gabalėlių (pirkau "Saldūs Majai" parduotuvėje, apie 200g.)
 7.  Rudojo cukraus (100g.)
 8.  Baltojo cukraus (100g)
 9.  Riešutų (100g.) - Nebūtinai.
 10. Stiklainio.

 Gaminimo procesas - nesudėtingas ir visad leidžiantis improvizuoti. Tačiau, bent jau aš, visus ingredientus dėjau nuo apačios į viršų tokia tvarka:
 • Miltai, kepimo milteliai, druska.
 •  Avižiniai dribsniai.
 • M&Ms arba šokolado gabalėliai.
 • Rudasis cukrus.
 • Baltasis cukrus.
 • Riešutai.(Nebūtinai)

 
Nėra didelio skirtumo, kokiu eiliškumu viską sudėsite, tik būtų gerai, kad miltai visada liktų apačioje, tai yra, patys pirmieji nuo apačios, o toliau jau kitų produktų eilės tvarką galite derinti pagal save.
 Tai, aišku, dar ne viskas. Norit išsikepti šiuos sausainėlius reikia turėti dar kelis ingedientus:
 1. Vieną kiaušinį.
 2. Sviesto (50g. geriausiai ištirpinto)
 3. Vanilės ekstrakto. (keli lašeliai)
Šių ingredientų prireiks tik tada, kai būsite pasirengusios kepti. Na, o jeigu kepsite ne jūs, nepamirškite pridėti gražų lapelį su gaminimo "instrukcija" - (Iš stiklainio viską suberti į dubenį, įmušti vieną kiaušinį, supilti sviestą, įlašinti kelis lašus vanilės ekstrakto. Iš gautos masės daryti mažus, maždaug 3-4cm. rutuliukus ir dėti į orkaitę.  Kepti apie 10min.  150-200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. )

P.s. Šią dovanėlę galima laikyti ne ilgiau 1 mėn.
Labai lauksiu jūsų atsiliepimų!
Sėkmės
Melissa :*

1 comment: