23.10.13

Kriaušių - burokėlių salotos

Sveikos:)

Tikime, kad labai dažnai, o ypač atšalus orams, mus ima kankinti poreikis to "kažko skanaus"... Tada pradedame nevalingai knaisiotis po šaldytuvus ar slaptus sausainių stalčiukus ir dėžutes, šluoti parduotuvių lentynas "smaližių" skyriuose ir taip toliau :)  O paskui jau tenka graužtis, kad galbūt to visai ir nenorėjom. Ką gi, turbūt meluotumėm, jei sakytumėm, kad tarp "skanu" ir "sveika" kompromiso nėra:) Tai progai mes ir atradome nepakartojamą rudeninį salotų receptą, kuris yra ne tik nuostabaus skonio, bet ir draugiškas mūsų sveikatai bei grožiui. Net jeigu ir nesate didžiausios burokėlių gerbėjos (tarp kitko viena iš mūsų taip pat anksčiau apie juos net pagalvoti negalėjo) manom, kad šiuo receptu tikrai liksit maloniai nustebintos:)

3 porcijoms salotų jums reikės:
3 Kriaušių
3 Vidutinių burokėlių
Fetos ar fetaki sūrio
Pagal skonį plikytų razinų ar sėklų mišinio
Alyvuogių aliejaus
Mėtos lapelių
Kaip paruošti:
Supjaustykite burokėlius ir kriaušes juostelėmis. Viską gerai sumaišykite ir paskirstykite į lėkštes. Ant viršaus uždėkite sūrio. Galit jį trupinti, arba pjausyti kūbeliais, kaip jums tik gražiau ir patogiau:) Ir užberkite gerą žiūpsnį razinų ar pakepintų sėklų.


Neužmirškite uždėti paskutinių akcentų apliedamos salotas alyvuogių aliejumi ir pakvepindamos džiovintais mėtų lapeliais.


Belieka tik palinkėti skanaus ;)
Mėta ir Melissa


1 comment:

  1. Burokelius tai dievinu tai tikrai noresiu isbandyti si recepta! Bet vat razinos man cia kazkaip neisipaiso... :/

    ReplyDelete