14.5.13

 

Žalioji arbata - lobis jūsų puodelyje

 
 

Kas rytą prieš darbą išgerti garuojančios kavos iš jūsų mėgstamo puodelio - šventa. Caffee Latte putų kalnai, kreminės macchiato, mėtinės, šaltos su ledukais... Paskubomis užsisakę išlekiame iš mažų kavinukių, vienoje rankoje spausdamos vienkartinį puodelį, kitoje - mobilūjį telefoną ar po pažasčia pakištą Ipad'ą - tai jau tapo savotiškas mados reikalas. Tačiau ar kartais susimąstome, kas iš tiesų yra naudinga mūsų sveikatai ir spindinčiam grožiui? Tikrai ne kofeino dozė su kalnu riebios grietinėlės.
      Sakysite - "tai ką tada gerti, kad ryte neužmigtumėm ant darbastalio?" O atsakymas paprastas - žaliąją arbatą. Ir ne tik dėl žvalumo palaikymo, toli gražu ne tik. Šis gerimas yra naudingesnis, nei jūs turbūt kada įsivaizdavote. Taip sakant - tikras lobis jūsų puodelyje! O štai keli argumentai, kuriuos perskaičiusios, tikiuosi, nuspręsite tą žalią vandenėlį gerti kur kas dažniau:)


  • Žalioji arbata padeda lieknėti 
Žalioji arbata degina riebalus ir greitina medžiagų apykaitą bei stabdo gliukozės patekimą į riebalų ląsteles. Todėl per dieną išgėrę 2 – 3 puodelius žaliosios arbatos galite sudeginti iki 70 kalorijų! Ji - puikus draugas laikantis dietos arba norint be didelių pastangų išlaikyti pastovų svorį.
  • Gerina atmintį 
Jeigu vis pamirštate draugės gimtadienio datą, o mokykloje nesiseka įsiminti sudėtingų formulių ar gramatikos taisyklių - pats laikas pradėti šią arbatą gerti. Jos sudėtyje esantys oksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie neigiamai veikia smegenų nervines ląsteles.
  • Gerina imuninę sistemą
Norite siaučiant gripams išlikti sveikos ir žvalios? Medžiagos, esančios šioje arbatoje, stiprina žmogaus imuninę sistemą, todėl jūsų organizmas efektyviau kovoja su įvairiais virusais.
  • Naikina blogą burnos kvapą
Žalioji arbata nakina bakterijas ir virusus, kurie sukelia įvairias dantų ligas ir nemalonų burnos kvapą.
  •  Mažina stresą
Žalioji arbata atpalaiduoja, mažina susierzinimą ir stresą. Todėl tiems, kurie linkę nervintis ar darbe ir namuose patiria stresą, būtina per dieną išgerti 2 puodelius žaliosios arbatos.
  • Mažina vėžinių susirgimų tikimybę.
Jos sudėtyje esantys katechinai stabdo vėžinių ląstelių formavimąsi.
  • Saugo odą nuo raukšlių atsiradimo 
Galbūt jums tai dar ir neaktualu, tačiau dėžutė aromatingos žaliosios arbatos bus puiki dovana mamai ar močiutei:) Žaliojioje arbatoje esančios medžiagos saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio, kuris skatina raukšlių atsiradimą ir odos senėjimą. 
  • Ilgina gyvenimo trukmę
Norite gyventi dar šimtą metų ir savo vaikams bei provaikaičiams papasakoti, kaip audringai praleidote jaunas dienas?:D Žalioji arbata puikiai kompensuoja vitaminų trūkumą organizme, kuris ypač jaučiamas ankstyvą pavasarį, kai jūs negalite papildyti savo organizmo vitaminais natūraliu būdu vartodami vaisius ir daržoves. Arbata turi visus naudingus mikroelementus naudingus jūsų argonizmui ir padeda pasisavinti maisto medžiagas, suteikia atjauninimo efektą, yra profilaktika nuo daugelio negalavimų, gerina jūsų gyvenimo kokybę – visa tai žalios arbatos paslaptis, kuri ilgina mūsų gyvenimo trukmę.

Na, ar dabar jūsų nuomonė apie arbatą pasikeitė? Staiga pakilo noras griebti puodelį ir išgerti galbūt anksčiau ne taip jau ir mėgiamo gėrimėlio? Nenuostabu - juk tai bene lengviausias būdas rūpintis savo grožiu bei sveikata!


Bučkis, Mėta ir Melissa :)


           

No comments:

Post a Comment